Формирование аллергической патологии у детей Запорожского региона

Шумна Таміла Євгенівна, доктор медичних наукПитання алергічних захворювань в сучасній медицині набуває все більшого значення у зв´язку з їх суттєвим збільшенням у всіх вікових групах, тяжким перебігом, частою інвалідизацією ще в дитячому віці. За результатами останніх епідеміологічних досліджень 10% дітей та 20 – 30% дорослого населення Землі страждають на алергічні захворювання. Алергічні захворювання – це мультифакторіальні захворювання, тому серед чинників, які впливають на їх формування, виділяють генетичні фактори, імунологічну реактивність організму дитини, фактори довкілля, стан середовища житла, клімато-георафічні фактори, ступінь урбанізації, рівень санітарно-гігієнічної культури, популяції, соціально-екологічні чинники.

Тому метою нашого дослідження було визначення ведучих факторів, що впливають на формування алергічної патології у дітей Запорізького регіону. Для досягнення цієї мети ми використовували факторний аналіз, як багатомірний статистичний метод, що застосовується для вивчення взаємозв´язків між значеннями предикторів алергічних захворювань.

МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Для вивчення ролі предикторів алергічних захворювань нами була модифікована спеціальна анкета, яка включала розділи, що дозволяли провести оцінку генеалогічного та біологічного анамнезу дитини, соціального та професійного анамнезу батьків, зовнішнього середовища, побутових умов помешкання, а також питання, що безпосередньо стосувалися скарг на наявність клінічних симптомів бронхіальної астми, алергічного риніту та атопічного дерматиту (усього 60 питань). З урахуванням правильності заповнених та кількості повернутих анкет, були проаналізовані відповіді 6275 дітей (2772 хлопчиків та 3503 дівчаток), із них мешканців міста Запоріжжя - 2623 (1158 хлопчиків та 1465 дівчаток), а Запорізької області – 3652 (1614 хлопчиків та 2038 дівчаток) віком від 6-7 та 13-14 років.
...
ВИСНОВКИ
Алергічні захворювання – це мультифакторіальні захворювання, клінічні прояви яких реалізуються за умови наявності щонайменше трьох основних факторів, які впливають на розвиток алергічної патології у дітей:
- фактори навколишнього середовища, що відображують проблеми урбанізації та природно-кліматичні характеристики Запорізького регіону (проживання у великому промисловому місті, забруднення атмосферного повітря, надмірне використання засобів побутової хімії, клінічні прояви захворювання після контакту з рослинами, комахами, «пісчаними» вітрами та при зміні погоди);
- медико-біологічні фактори (спадковість, часта захворюваність на ГРЗ та бронхіти);
- соціально-економічні фактори (низьке матеріальне забезпечення та проживання в квартирі).

* Тезисы. Полный текст см. "Запорож. мед. журн. – 2012. - №6. - С. 55–58."

ВНИМАНИЕ! Защита авторских прав.
Авторские права защищены.
Любое использование изложенного материала возможно только при указании авторства и ссылки на данный сайт.Другие статьи автора:

Характеристика предикторов аллергических заболеваний у детей

Характеристика гормонального профиля детей с аллергическими заболеваниями

Прочитано 752 раз