Наша адреса

Запоріжжя, вул. Перемоги 65

Наш телефон

+38 050 315 47 65

Написати нам

allergostopzpua@gmail.com

Алергія на укуси комах

Влітку у багатьох людей часто зустрічається  алергія на укуси комах . Такими комахами можуть бути комарі, оси, бджоли та багато інших. Симптомами алергії  є почервоніння, набряк, свербіж у місці укусу. При сильній алергії можливі гострі алергічні реакції: набряк Квінке, анафілактичний шок. Такі гострі реакції на отруту комах можуть бути загрозливими для життя без правильно наданої медичної допомоги.
Отрута комах являє собою білкову хімічну структуру зі складною будовою, яка при попаданні в організм викликає захисну реакцію організму у відповідь. При нормальній захисній реакції організму в місці укусу формується так званий грануляційний вал, який складається із захисних клітин організму: лейкоцитів, макрофагів, опасистих клітин. Їх функцією є розщеплення та поступове виведення з місця укусу токсичних продуктів отрути комах. Крім того, важливою функцією грануляційного валу є перешкода швидкому всмоктування отрути комах у кров. Виглядає грануляційний вал у місці укусу, як невелике почервоніння та набряк. Такий стан не потребує специфічного лікування та проходить самостійно. Додаткове лікування у таких випадках призначається лише при приєднанні вторинних інфекцій або формуванні запальних лімфатичних доріжок на другу – третю добу після укусу.
У разі виникнення  алергічної реакції на білок  отрути комах формується реакція типу антиген-антитіло з високим утворенням біологічно активної речовини гістаміну. Залежно від виразності такої  алергічної реакції  розвивається різна клінічна картина від невеликих проявів у вигляді почервоніння, свербежу та набряку до гострих загальних реакцій, таких як задуха, втрата свідомості, підйом температури, порушення функції органів і систем. Такі стани вимагають медикаментозного лікування при гострих проявах надання невідкладної медичної допомоги. Як же убезпечити себе від таких станів?
1. При виїзді на природу не забувайте користуватися репелентами.
2. Якщо в сім’ї є особи з алергічними захворюваннями, їм слід мати з собою протиалергічні препарати: будь-який антигістамінний препарат у таблетках, а при виїзді на дачу або природу мати при собі 1 ампулу супрастину, 1 ампулу преднізолону 30 мг, 2 шприца для ін’єкцій 2 мл. У разі виникнення гострих алергічних реакцій ці препарати вводяться внутрішньом’язово до швидкої допомоги. Таке введення препаратів частенько дозволяє врятувати життя пацієнта.
3. При шкірних алергічних реакціях добре зарекомендував себе феністил у вигляді мазі. Наноситься на місце укусу.
4. При вживанні в їжу солодких соковитих плодів оглядайте їх на наявність ос та бджіл. Дітям краще розрізати такі плоди перед вживанням, тому що оси та бджоли можуть заповзти всередину плода, а укуси в мову та небо можуть бути небезпечними для життя.
5. У всіх випадках  алергічних реакцій на укуси  комах слід звернутися до лікаря-алерголога, оскільки ускладнення можуть розвинутись і через кілька днів. Дотримуючись цих простих правил, ви захистите своє здоров’я і своїх близьких.

Вам потрібна порада?
Запитайте про це у наших експертів.
Заповніть форму і наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом.
Наш телефон : 050 315 4765
Ми працюємо
Понеділок-пятниця

з 9:00 до 18:00

Субота

з 9:00 до 15:00

Неділя - вихідний