Наша адреса

Запоріжжя, вул. Перемоги 65

Наш телефон

+38 050 315 47 65

Написати нам

allergostopzpua@gmail.com

Алергія в серпні: причини, профілактика та лікування

Серпень, для людей, які страждають на поліноз, є найбільш  алергенним місяцем . У цей період найбільш активно цвітуть бур’яни, пилок яких має високоалергенні властивості. До найактивніших відносяться такі трави, як амброзія, полин, лобода, тимофіївка лучна. Білок пилку цих трав викликає в осіб, схильних до алергії,  алергічну реакцію  за принципом антиген-антитіло.
Цей імунологічний механізм полягає у освіті в організмі людини великих нерозчинних частинок, поява яких викликає підвищене виділення в кров гістаміну – біологічно активної речовини запалення.
Поява в крові комплексів антиген-антитіло та високого вмісту гістаміну призводить до наступної клінічної картини: поява набряку та сверблячки слизових, особливо тих, які є вхідними воротами для пилкових алергенів. Це слизові очі, носоглотки і бронхолегеневі дерева. Крім того, наявність в організмі високих показників гістаміну, як медіатора запалення, може супроводжуватися підвищенням температури, ломотою в суглобах, сонливості, загальної розбитості і слабкості.
За рахунок реакції слизових на  пилкові алергени  може також страждати слизова оболонка шлунково-кишкового тракту та статевих органів.
Це і визначає загальну клінічну картину полінозу. На знанні особливостей механізму розвитку такої алергії пов’язані ефективна профілактика та  лікування полінозу  в серпні.
З перших чисел серпня і до середини вересня людям, які страждають на поліноз цього періоду, слід почати прийом антигістамінних препаратів, призначених лікарем. Це знизить вміст в організмі медіатора гістаміну.
Для зниження кількості пилку, що надходять в організм через слизові, рекомендується: зменшення перебування на свіжому повітрі, зволоження та кондиціювання приміщення, гігієнічні водні процедури з миттям голови щодня, а при можливості після кожного відвідування вулиці, ретельне миття овочів та фруктів, зволоження слизових назальними спреями. Також рекомендується носити на вулиці маски чи спеціальні респіратори.
Полегшити стан можуть також фізіотерапевтичні методи, а за потреби і крапельне введення лікарських засобів, що проводяться спеціалізованими алергоцентрами. Слід пам’ятати, що основна діагностика, профілактика загострень та лікування проводиться поза загостренням в осінньо-зимовий період, коли проводяться алергопроби та підбирається  метод лікування  та профілактики для наступного періоду загострення полінозу. В даний час з’явилося багато нових ефективних методів лікування  алергічних захворювань , які може призначити  лікар-алерголог. Не залишайтеся із хворобою віч-на-віч, звертайтеся до лікарів-фахівців, і тоді серпень стане для вас приємним літнім місяцем.

Вам потрібна порада?
Запитайте про це у наших експертів.
Заповніть форму і наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом.
Наш телефон : 050 315 4765
Ми працюємо
Понеділок-пятниця

з 9:00 до 18:00

Субота

з 9:00 до 15:00

Неділя - вихідний