Наша адреса

Запоріжжя, вул. Перемоги 65

Наш телефон

+38 050 315 47 65

Написати нам

allergostopzpua@gmail.com

Тополиний пух: симптоми алергії, методи лікування

У весняно-літній період, коли починають цвісти тополі, висаджені ще в період радянських часів, у багатьох людей починаються  симптоми алергії . Вони проявляються сльозотечею, закладеністю носа, почервонінням очей, свербінням та набряком слизових.
За останніми статистичними даними близько 30% населення страждають на такий вид алергії. Однак причина, як правило, зовсім не в алергії на тополю. Справа в тому, що  тополиний пух  має велику кількість довгих пористих ворсинок, на яких збираються у високій концентрації частинки інших квітучих рослин і дерев, таких як мятлик, тимофіївка лугова, злакові, клен, липа та інші пилкові алергени. Тополиний пух  є переносником. Тому такий високий відсоток алергії під час цвітіння тополиного пуху.
Якщо ви не перший рік страждаєте на симптоми алергії в період цвітіння  тополиного пуху , то необхідно з’ясувати алерген, що викликає цей стан. Для цього використовують шкірні проби та алергоскринінги. Зазвичай такі дослідження проводять поза загостренням захворювання в зимовий період. Після виявлення причинного алергену починають специфічну імунотерапію з метою зниження сенсибілізації організму до білка алергену.
Однак якщо в цьому весняному – літньому періоді ви вже не встигли пройти специфічний курс лікування, то існують методи, що дозволяють полегшити симптоми.
До них належать:
1. Антигістамінна терапія. Правильний підбір препаратів дозволить значно знизити вираженість симптомів алергії.
2. Інгаляційні кортикостероїди. Ця група препаратів діє тільки на слизових оболонках бронхо-легеневих шляхів, знімає набряк, свербіж та запалення у слизових. Перевагою таких препаратів є те, що вони не всмоктуються у системний кровотік і не впливають на інші органи та системи.
3. Препарати кромогліцієвої кислоти: випускаються у вигляді назальних крапель та інгаляторів, що перешкоджає руйнуванню клітин, що відповідають за вивільнення гістаміну. Їх застосування ефективне лише при регулярному 4-5 разовому використанні. Препарати цієї групи також діють на рівні бронхо-легеневих шляхів і не мають побічних дій.
4. Сорбенти: дозволяють сорбувати в організмі частинки, відповідальні за розвиток алергії.
5. Фізіотерапевтичні методи: інгаляційна терапія, соляна шахта, синглет-киснева терапія, лікування ультразвуком та ін. Ця група методів дозволяє значно знизити симптоми алергії методом, що щадить для організму.
6. Зниження контакту з алергеном: зменшити кількість часу перебування на вулиці в період цвітіння рослин, що викликають алергію, 2 рази на день проводити зволоження приміщення шляхом вологого прибирання та розпилення дрібнодисперсної води.
7. Гігієна тіла: душ 2 рази на день з обов’язковим миттям голови, тому що на волоссі протягом дня збирається велика кількість пилку рослин.
8. Харчування: гіпоалергенна дієта з урахуванням продуктів, які можуть спричинити перехресну алергію.
9. Використання косметичних засобів лише гіпоалергенної групи.
Однак пам’ятайте: призначити правильне ефективне лікування може лише лікар-алерголог.

Вам потрібна порада?
Запитайте про це у наших експертів.
Заповніть форму і наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом.
Наш телефон : 050 315 4765
Ми працюємо
Понеділок-пятниця

з 9:00 до 18:00

Субота

з 9:00 до 15:00

Неділя - вихідний