З настанням осені кількість простудних та інфекційних захворювань значно зростає. Однак, одні люди хворіють рідко, інші починають кашляти та чхати з першим ковтком холодного повітря. Як підвищити свій імунітет . Ці заходи охоплюють кілька етапів.
Вітаміни підвищення імунітету .
Вітаміни необхідні людині для повноцінного здоров’я, зокрема для формування правильного імунітету. Дефіцит вітамінів практично неминуче призводить до застуд. Вітамін найбільш необхідний для формування захисних властивостей організму – це вітамін С. Багато вітаміну С міститься у відварі шипшини, ківі, цитрусових, солодкому перці, смородині, журавлині. Ще велике значення для імунітету є вітаміни групи В. Багато вітамінів цієї групи міститься в зернових, м’ясі, пивних дріжджах. Однак краще на період застуд підібрати вітамінний комплекс в аптеці.
Існують спеціально створені для підтримки імунітету вітамінні комплекси як для дітей, так і для дорослих. Однак слід пам’ятати, що не варто віддавати перевагу яскраво забарвленим вітамінам або желейним жувальним таблеткам, вони містять барвники та добавки, які можуть викликати алергію та додатково знизити імунітет.
Правильне харчування підвищення імунітету .
Для підтримки імунітету важливим є правильне збалансоване харчування. Не перевантажуйте харчування вуглеводами, кількість білків, жирів та вуглеводів має бути збалансованою. У харчування слід вводити достатню кількість риби, горіхів, овочів та фруктів. Не слід забувати і про молочнокислі продукти, т.к. Багато процесів формування імунітету проходить у кишечнику за допомогою молочнокислих бактерій.
Режим праці та відпочинку підвищення імунітету .
Зрозуміло, що втомлена людина більш сприйнятлива до простудних захворювань. Тому дуже важливим для підтримки імунітету є правильне чергування праці та відпочинку, а також повноцінний здоровий сон. Нестача сну призводить до різкого зниження імунітету. Слідкуйте за якістю сну, під час сну в приміщенні не повинно бути спекотно інакше порушується носове дихання, що знижує імунітет носоглотки.
Підтримка здорового мікроклімату в приміщенні .
Не перегрівайте свій будинок. Сухе повітря висушує слизові носоглотки та бронхолегеневі дерева і робить їх більш уразливими перед інфекціями. Температура у приміщенні має бути 20-22 град. З достатньою вологістю 45-55%. Непогано придбати зволожувач повітря, особливо якщо у будинку є діти чи пацієнти з алергічними захворюваннями.
Загартовування підвищення імунітету .
Дуже важливим у формуванні імунітету є загартовування. Справа в тому, що в шкірі людини розташовані барорецептори, які реагують на зміни температури, вологості, атмосферного тиску та відіграють значну роль у формуванні імунітету. У сучасному світі більшу частину часу людина перебуває в температурі комфорту (опалення взимку, кондиціювання приміщень влітку), що негативно впливає на імунітет. Тому прогулянки на вулиці, водні загартовувальні процедури, басейн, заняття спортом набувають важливого значення для утворення здорового імунітету. Хороші також контрастні ванни для рук і ніг, з плавним збільшенням різниці температур. Це тренує барорецептори та підвищує імунний захист організму.
Ліки підвищення імунітету.
У пацієнтів, які часто і довго хворіють на простудні захворювання, важливим є профілактичне медикаментозне лікування. В даний час існує маса препаратів, що регулюють імунний захист організму. Однак призначати їх самостійно не слід. Тільки лікар-імунолог може виявити ланку поломки імунітету та призначити препарат, що впливає саме на причину зниження імунітету. Безконтрольний прийом імуномодуляторів, працює наосліп і часто шкодить більше, ніж допомагає.
Не варто також забувати і про вакцинацію. Вона існує як ін’єкційна (від грипу), так і у вигляді спреїв або таблеток від більшості збудників ГРВІ. Пам’ятайте, ін’єкційна вакцинація проводиться не раніше ніж через місяць після одужання після будь-якого інфекційного захворювання, інакше це не призведе до формування імунного захисту і підвищить ризик ускладнень. Правильно проведена вакцинація дозволить захистити організм від грипу та вірусів.
Не забувайте, що всі лікарські препарати та вакцини призначаються лише лікарем. Однак вітамінізація, правильне харчування, гартування, режим праці та відпочинку здатні сформувати імунний захист організму без ліків.