Наша адреса

Запоріжжя, вул. Перемоги 65

Наш телефон

+38 050 315 47 65

Написати нам

allergostopzpua@gmail.com

Смачні шкідливості алергіка

Відвідуючи магазини та супермаркети, в достатку гарних вітрин і продуктів, багато людей часто не підозрюють, що часто продукти містять  речовини, що викликають алергію . Особливо небезпечні такі продукти для людей з алергічними захворюваннями. Деякі групи консервантів, стабілізаторів, барвників, загусників можуть спричинити  загострення алергічних захворювань , напади бронхіальної астми, формування та загострення екземи, а також появи алергічних висипів.
Харчові добавки поділяються на:
1. Консерванти-препарати, що захищають продукти від псування. До них відносяться Е100-Е182.
2. Барвники-фарби та пігменти, що надають колір продуктам. До них відносяться Е200-Е280.
3. Антиоксиданти (не плутати з корисними) та антиокислювачі – пригнічують окислювальні процеси у продуктах, тим самим продовжують термін дії. До них відносяться Е300-Е391.
4. Підсилювачі смаку та аромату – роблять смак продуктів більш вираженим, за рахунок додаткового подразнення смакових рецепторів. До них відносяться Е600-Е637. 5. Стабілізатори та загусники – покликані для забезпечення необхідної консистенції продуктів. До них відносяться Е400-Е481.
6. Емульгатори або омилювачі – з будь-якої рідини роблять необхідну структуру продукту. До них відносяться Е500-Е585.
Такий великий діапазон хімічних сполук дозволяє створити будь-який продукт хімічним синтезом. У багатьох продуктах теперішнього часу основну або повну частину складають хімічні сполуки. Ці сполуки створені таким чином, що не викликають отруєння організму на першому етапі їх застосування, а дають хронічне уповільнене отруєння організму. Вони не дають ускладнень при рідкому їх вживанні, проте щоденне вживання таких продуктів загрожує серйозними захворюваннями.
Особливо небезпечними для людей,  які страждають на алергічні захворювання  є:
добавки, що викликають алергічні висипи: E239, E231, E160, E232, E151, Е310-Е312;
добавки, що впливають на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту і викликають дисбактеріоз: E338-E341, E450-E454, E461-E466, Е626-635, Е154, Е343;
високоалергенні сполуки: Е230-239, Е131, Е311.
Для того, щоб убезпечити себе від частого вживання таких препаратів, слід дотримуватися кількох правил.
1. Відвідуючи магазин, звертайте увагу на склад продукту, купуйте продукти з мінімумом Е-добавок, краще, якщо на етикеті будуть вказані лише натуральні складові.
2. Купуйте продукти з невеликим терміном зберігання, такі продукти містять менше консервантів.
3. Уникайте продуктів із яскравим кольором, швидше за все в них багато барвників.
4. По можливості освойте випічку кондитерських виробів будинку, є безліч простих нетрудомістких рецептів корисної домашньої випічки.
5. При покупці охолодженої риби, звертайте увагу на колір льоду, жовтий лід, швидше за все, містить антибіотики.
6. Молоко краще купувати на ринку, молочно-кислі продукти можна готувати вдома за допомогою сучасних приладів йогуртниць та мультиварок.
7. Якомога рідше купуйте копченості, при їх виготовленні використовуються шкідливий для здоров’я синтетичний рідкий дим.
8. М’ясо, особливо курку, перед приготуванням слід замочити у слабосоленій воді – це знизить кількість гормонів та антибіотиків у готовій страві.
9. Овочі та фрукти добре мийте або очищайте шкірку – їх часто обробляють хімічними сполуками, що консервують.
7.В харчування періодично слід вводити висівки зі злаків (якщо до них немає алергії) – вони виводять залишки Е-добавок з організму.
Таким чином, за бажання, навіть у сучасному світі, можна забезпечити здорове харчування, і тоді організм вам буде вдячний.

Вам потрібна порада?
Запитайте про це у наших експертів.
Заповніть форму і наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом.
Наш телефон : 050 315 4765
Ми працюємо
Понеділок-пятниця

з 9:00 до 18:00

Субота

з 9:00 до 15:00

Неділя - вихідний